Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Свистунівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04337191) був реорганізований і увійшов до складу Сватівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Проект рішення про затвердження ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2021 рік

СВИСТУНІВСЬКА    СІЛЬСЬКА    РАДА

СВАТІВСЬКОГО  РАЙОНУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМОГО СКЛИКАННЯ

   _____________________  СЕСІЯ

ПРОЕКТ Р І Ш Е Н Н Я

«____»___________ 2020 року                                

с.Свистунівка                                                                             _____

Про затвердження ставок податку                                                                   на нерухоме майно, відмінне від                                                                                          земельної   ділянки на 2021 рік                                                                                                              на території Свистунівської                                                                                                    сільської ради

             Відповідно до статті 34 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»,керуючись положеннями статей 4,10,12 Податкового кодексу України,пунктом  24 статті  26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою наповнення сільського бюджету, сесія Свистунівської сільської ради ВИРІШИЛА:

 

  1. Встановити ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки  на 2021 рік на території Свистунівської сільської ради відповідно до Положення (Додаток 1).
  2. Контроль за правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати до сільського бюджету місцевих  податків здійснюється Сватівською об’єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Луганській  області. 
  3.  Оприлюднити  даний проект рішення   на офіційному сайті Свистунівської сільської ради http://svystunivka.rada.org.ua та інформаційному стенді сільської ради.
  4. Дане  рішення  набирає чинності з 01.01.2021 року.
  5. Контроль за виконанням рішення покласти постійну комісію сільської ради з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.

 

 

Сільський головаЮрій ПОЗДНЯКОВ

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

до проекту рішення ______

 сесії Свистунівської сільської

ради 7 скликання від _________ 2020 року

 

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ОПОДАТКУВАННЯПОДАТКОМ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО, ВІДМІННЕ ВІД ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ

(в складі податку на майно)

1.Платників податку на  нерухоме  майно, відмінне  від земельної ділянки(далі – податок)  визначено пунктом 266.1 статті 266 Податкового кодексу України це фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, розташованої на території Свистунівської сільської ради.

2.Об’єкти оподаткування визначено підпунктом 266.2.1 статті 266 Податкового кодексу України. В підпункті 266.2.2  статті 266 Податкового кодексу України визначено, що не відноситься до об'єктів оподаткування.

3.Базу оподаткування визначено пунктом 266.3 статті 266 Податкового кодексу України.

4.Пільги зі  сплати податку та особливості їх застосування визначено пунктом  266.4  статті 266 Податкового кодексу України. Перелік пільг викладено у додатку 1 «Пільги зі  сплати податку на  нерухоме  майно, відмінне  від земельної ділянки» до  даного  Положення.

Пільги для фізичних осіб не застосовуються до:

- об’єктів оподаткування, якщо  їх площа перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, встановленої підпунктом 266.4.1 цього пункту;

- об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів що (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

5. Ставки податку визначено  відповідно до пункту 266.5. статті 266 Податкового кодексу  України та викладено  у додатку 2«Ставки на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» до  даного Положення.

6. Базовий податковий період  визначено пунктом 266.6 статті 266 Податкового кодексу України.

7. Порядок обчислення суми податку визначено пунктами 266.7, 266.8 статті  266 Податкового  кодексу України.

8.Порядок та строки сплати податку визначено пунктами 266.9, 266.10 статті  266 Податкового  кодексу України.

 

Додаток 1.1

до положення про оподаткування

податком на нерухоме майно,

відмінне від земельної ділянки

 

     

  Ставки
податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

на 2021 рік

 

Класифікація будівель та споруд

Ставки податку(% розміру мінімальної заробітної плати) за 1 кв. м

для

юридичних осіб

для

фізичних осіб

Будівлі житлові 

0,2

0,1

Будівлі нежитлові

0,2

0,05

Будівлі торговельні 

0,2

0,2

Будівлі для зберігання зерна 

0,1

0,075

Будівлі промислові

0,1

0,1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ

до проекту рішення Свистунівської сільської ради «Про затвердження ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2021 рік на території Свистунівської сільської ради»

 

Цей аналіз регуляторного  впливу розроблений відповідно до вимог Закону України від11.09.2003 № 1160-ІУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта» зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1151 та Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-УІ (із змінами і доповненнями).

Додаток 1
до Методики проведення аналізу

 впливу регуляторного акта

1.Визначення  проблеми

Стаття 10 Податкового кодексу України  визначає вичерпний перелік місцевих податків та зборів, порядок їх адміністрування, врегулювання  відносин, що виникають в процесі встановлення та скасування податків та зборів.                                                                                                             

У відповідності до статті 69 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 року № 2456-УІ,  змін, внесених до Податкового кодексу України  Законами України  від 20.12.2016 року № 1791-VІІІ «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних  надходжень у 2019 році» та від  21.12.2016 року № 1797-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» та в зв’язку із оприлюдненням проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Типового рішення про встановлення місцевих податків і зборів, Типового положення про оподаткування платою за землю, Типового положення про оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», виникла необхідність прийняття рішення «Про затвердження ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2021 рік на території Свистунівської сільської ради» .

Рішення «Про затвердження ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2021 рік на території Свистунівської сільської ради» є нормативно-правовим актом, який офіційно оприлюднюється до 01 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період).В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом. У разі якщо сільська рада не прийняла рішення, що є обов’язковими згідно з нормами  Кодексу, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм  Податкового кодексу із застосуванням їх мінімальних ставок, а плата за землю буде справляться із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному,в якому планується застосування плати за землю.

Запропонованим проектом рішення «Про затвердження ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2021 рік на території Свистунівської сільської ради» ставки податків, запроваджених на  території  Свистунівської сільської ради  у 2020 році на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки  в 2021 році залишаються незмінними.

Загалом, прийняття даного регуляторного акта забезпечить збільшення надходжень місцевих податків до  сільського бюджету.

Основні групи, на які проблема має вплив:

Групи

Так

 

1

2

 

Громадяни

відсутність коштів сільського бюджету не дозволяє виконувати бюджетні програми в повному обсязі

 

Держава

недотримання соціальних стандартів, неможливість забезпечити якісний рівень життя призведе до підвищення рівня соціальної напруги, виникнення політичної та соціальної нестабільності в суспільств

 

 

 

 

Суб’єкти господарювання,

Сплата податку  в розмірах, встановлених сільською радою

 

у тому числі суб’єкти малого підприємництва

 

 

II. Цілі державного регулювання

Проект рішення розроблено з ціллю:

- виконання вимог чинного законодавства;

- врегулювання правовідносин між  Свистунівською сільською радою  фізичними особами  та суб’єктами господарювання;

- відкритість процедури, прозорість органу  місцевого  самоврядування при  вирішенні питань, пов’язаних  зі  справлянням  місцевих податків;

- встановлення ставок місцевих податків, які б враховували особливості території, інтереси громадян та дозволили б збільшити надходження до сільського бюджету для виконання Програми соціально – економічного розвитку.

 

 III. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей

1. Визначення альтернативних способів досягнення  цілей 

Вид альтернативи

Опис альтернативи

Альтернатива № 1:

залишити існуючу на даний момент ситуацію без змін

 

По закінченню 2020 року рішення має бути скасовано як таке, що не пройшло регуляторну процедуру і не поширюється на подальші періоди.  Рішення не відповідає вимогам проекту постанови «Про затвердження Типового рішення про встановлення місцевих податків і зборів, Типового положення про оподаткування платою за землю, Типового положення про оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки».

 Відповідно до підпункту 12.3.5 пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу податки будуть справлятися із застосуванням мінімальних ставок податку, а плата за землю буде справлятися із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня 2020 року, що передує бюджетному, в якому планується застосування плати за землю, що суттєво погіршить надходження до місцевого бюджету.

Альтернатива № 2:

прийняти регуляторний акт, положення якого повністю відповідають вимогам законодавства

Забезпечує досягнення цілей державного регулювання . Надасть можливість привести рішення у відповідність до норм Податкового кодексу та проекту постанови . Сприятиме збільшенню надходжень до сільського бюджету

 

 

2. Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей:

1) Оцінка впливу на сферу інтересів держави

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

Альтернатива№1:залишити існуючу на даний момент ситуацію без змін

  Можливо, покращиться інвестиційна привабливість території через мінімальні ставки податків

 Невиконання вимог чинного  законодавства.  Втрати бюджету через  застосування мінімальних ставок податків,як це передбачено підпунктом 12.3.5 пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу,що суттєво погіршить надходження до сільського бюджету

Альтернатива № 2:

прийняти регуляторний акт, положення якого повністю відповідають вимогам законодавства

Збільшення надходжень до бюджету сільської ради. Підвищення рівня довіри до місцевої влади за причини встановлення доцільних та обгрунтованих розмірів ставок місцевих податків з урахуванням рівня платоспроможності суб’єктів господарювання.

Забезпечує досягнення цілей державного регулювання.

    Дозволить наповнювати сільський бюджет власними надходженнями.

Зменшення  надходжень через надання пільг.

Існування ризику переходу діяльності суб’єктів господарювання в «тінь» за причини сплати податків

Витрати, пов'язані з розробкою проекту регуляторного акта (витрати робочого часу спеціалістів, пов’язані з підготовкою регуляторного акта)

2)Оцінка впливу на сферу інтересів громадян

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

Альтернатива № 1:

Залишити існуючу на даний момент ситуацію без змін

 У 2021 році податки будуть сплачуватись за мінімальними ставками

 Втратять пільги соціально незахищені жителі села. Виконання не  в  повній мірі бюджетних програм, відсутність коштів на реалізацію соціальних проектів

 

Альтернатива № 2:

прийняти регуляторний акт, положення якого повністю відповідають вимогам законодавства

Звільнення від сплати податків соціально незахищених жителів сільської  ради.

Отримання  послуг  соціальної сфери та благоустрою

Більш захищені верстви населення будуть платити податок за ставками згідно рішення Свистунівської сільської ради. У разі переходу діяльності суб’єктів господарювання в «тінь» можливе зниження  кількості  робочих місць та  розміру заробітної  плати

 

3)Оцінка впливу на сферу інтересів суб'єктів господарювання

Показник

Великі

Середні

Малі

Мікро

Разом

Кількість суб'єктів, що підпадають під дію регулювання, одиниць

 0

3

11

14

Питома вага групи у загальній кількості, відсотків

0

20

80

100

В зв’язку з відсутністю суб'єктів господарювання великого і середнього підприємництва, що підпадають під дію регуляторного акту,витрати на  одного суб’єкта господарювання великого і середнього підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного  акта згідно Додатка 2 до Методики проведення аналізу впливу  регуляторного акта не розраховувалися.

Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми)

Бал результатив-ності (за чотири-бальноюсисте-мою оцінки)

Коментарі щодо присвоєння відповідного бала

 

Альтернатива № 1:

залишити існуючу на даний момент ситуацію без змін

1

Проблема продовжує існувати. Часткове вирішення проблеми.

Рішення «Про затвердження ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2021 рік на території Свистунівської сільської ради» .для суб’єктів господарювання та  фізичних осіб, які будуть сплачувати податки за мінімальними ставками та втратять додаткові пільги. Зменшаться надходження до сільського бюджету

Альтернатива № 2:

прийняти регуляторний акт, положення якого повністю відповідають вимогам законодавства

4

Затвердження такого регуляторного акта забезпечить досягнення встановлених цілей повною мірою.                                               

  Регуляторний акт відповідає потребам у розв’язанні визначених проблем та принципам державної регуляторної політики

 

    IV. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей  

Рейтинг результативності досягнення цілей 

Рейтинг результатив-ності

Вигоди

(підсумок)

Витрати (підсумок)

Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу

Альтернатива

№ 1:

залишити існуючу на даний момент ситуацію без змін

0

Зменшення надходжень у місцевий бюджет.

Втратять пільги соціально незахищені жителі села та окремі суб’єкти господарювання.                    Малозабезпечені верстви населення не спроможні платити великі податки

Останнє місце у рейтингу.   Не враховані зміни.          Зменшаться надходження до сільського бюджету. Підвищення  соціальної напруги

Альтернатива № 2:

прийняти регуляторний акт, положення якого повністю відповідають вимогам законодавства

Додаткові пільги  для  окремих категорій населення  та суб’єктів господарювання.

1,9 тис. грн.

Суб'єкти господарювання будуть платити податок за ставками згідно рішення Свистунівської сільської  ради.

Зменшення надходжень на суму пільг у місцевий бюджет

Перше місце у рейтингу. Регуляторний акт відповідає потребам у розв’язанні визначеної проблеми та принципам державної регуляторної політики. Збільшення надходжень до сільського бюджету

Рейтинг

Аргументи щодо переваги обраної альтернативи / причини відмови від альтернативи

Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта

Альтернатива № 1: залишити існуючу на даний момент ситуацію без змін

 Не вибрана – недостатнє наповнення  сільського бюджету. Неповна  реалізація Програми соціально – економічного розвитку сільської  ради

 

Х 

Альтернатива № 2:    прийняти регуляторний акт, положення якого повністю відповідають вимогам законодавства

 Альтернатива є  доцільною –  рішення приведене у відповідність до  норм чинного  законодавства, забезпечує  наповнення  сільського  бюджету, дозволяє реалізувати програму  соціально – економічного розвитку

Зміни у Податковому кодексі України, зниження платоспроможності платників податків, зменшення кількості суб’єктів господарювання. Політична та економічна ситуація в країні

 

 

 

Переваги  обраної альтернативи

Таким  чином для  реалізації обрано  альтернативу № 2- встановлення  економічно  обґрунтованих розмірів  ставок місцевих податків з метою можливості сплати податків  суб’єктами господарювання та  фізичними особами для наповнення  сільського бюджету.

V. Механізми та заходи, які забезпечать розв'язання визначеної проблеми

Зазначену  проблему планується розв'язати шляхом:

винесення на розгляд Свистунівської сільської ради проекту рішення «Про встановлення місцевих податків і зборів» на 2021 рік;

         інформування платників про встановлені правила справляння податків  на 2021 рік;

сприяння веденню підприємницької діяльності суб'єктами господарювання, які є платниками місцевих податків,з метою росту рівня їх платоспроможності;

         забезпечення надходжень встановлених податків до сільського бюджету.

Принципи та заходи досягнення цілей регулювання:

регулювання побудоване відповідно до принципів державної регуляторної політики, а саме: доцільності, адекватності, передбачуваності, гласності;

відповідність вимогам чинного законодавства України;

державне регулювання здійснюється органом місцевого самоврядування у межах наданих повноважень відповідно до чинного законодавства України;

поєднання місцевих та державних інтересів.

VI. Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні впроваджувати або виконувати ці вимоги

Розрахунок витрат на виконання вимог регуляторного акта для органів місцевого самоврядування згідно з додатком 3 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта не проводився через відсутність суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва. Проведено розрахунок витрат на запровадження державного регулювання для суб'єктів малого підприємництва - Тест малого підприємництва згідно з додатком 4 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного впливу.

VII. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта

Зазначений проект  нормативно - правового акту є загальнообов’язковим до застосування  на території Свистунівської сільської ради  та  має необмежений термін дії. В разі внесення змін до чинного  законодавства України в частині справляння місцевих податків та зборів, відповідні зміни будуть внесені до даного регуляторного акту.

VIII. Визначення показників результативності дії регуляторного акта

Показником результативності рішення є сума надходжень до сільського бюджету місцевих податків та питома вага надходжень від місцевих податків у сумі доходів  бюджету.

Розмір надходжень до державного га місцевих бюджетів інших рівнів, пов’язаних з прийняттям зазначеного проекту рішення, не зміниться.

Дія регуляторного акту поширюється на  14 суб’єкти господарювання. В результаті прийняття рішення, додаткові надходження до сільського бюджету складуть 2,81тис. грн.

Проект рішення оприлюднюється в Інтернеті на веб – сайті Свистунівської сільської ради http: //svystunivka.rada.org.ua  в розділі «регуляторна політика» та розміщується на інформаційному стенді у приміщенні сільської ради.

Виходячи з цілей державного регулювання, визначених у другому розділі АРВ, для відстеження результативності цього регуляторного акта обрано такі прогнозні статистичні показники:

тис.грн.

Назва показника

2020 рік

(очікувані)

2021рік

(очікувані у зв'язку з прийняттям рішення)

Податок на нерухоме майно, відмінне  від земельної ділянки

2.5

2,81

IX. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акта 

Оцінка ефективності регуляторного акту буде здійснена за допомогою  проведення базового, повторного та періодичного відстеження результативності регуляторного акту.

Джерелами інформації для відстеження результативності регуляторного акта будуть фактичні дані  Сватівської ОДПІ ГУ ДФС  у Луганській області.

Базове відстеження результативності регуляторного акта здійснюватиметься через півроку після набрання чинності регуляторного акта.

Повторне відстеження плануються здійснити через рік після набуття чинності  регуляторного  акта.

Періодичне відстеження буде здійснюватись раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта.

У рамках статистичного методу відстеження аналіз офіційної статистичної інформації  буде проводитися щодо розміру надходжень до сільського       бюджету та кількості осіб, на яких поширюватиметься дія акта. 

Згідно з п.12.4.1. ст. 12 Податкового кодексу України до повноважень сільських рад щодо податків та зборів належать в т.ч. встановлення ставок місцевих податків та зборів в межах ставок, визначених Податковим Кодексом.

Відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, повноваження

щодо встановлення місцевих податків і зборів відносяться до виключної компетенції сесії відповідної ради.

 

Сільський голова                                                     Юрій ПОЗДНЯКОВ

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування

Погода в Україні

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *